Fransızca Web Sitesi Önerisi “lafeedefrancais.com”

Fransızca öğrenmek isteyenler için güzel bir oluşumdan bahsedeceğim şimdi sizlere!

Konya’da KOMEK aracılığı ile Fransızca öğrenmeye başladığımı önceki yazılarımda anlatmıştım. A1 kurunu tamamlayıp Mart itibariyle A2 kuruna başladım. Güney Afrika maceram dolayısıyla 1-2 haftalık gecikmeyle de olsa dersleri yakaladım.

Bir dönem boyunca öğrendiğim ve yaptığım etkinlikleri de buradan okuyabilirsiniz.

Bu yazımda anlatacağım konu ise, KOMEK’te bize öğretici görevi üstlenen Lale Hoca’mızın düşünerek, Fransızca öğrenmek isteyen herkes için oluşturmaya başladığı web site: “lafeedefrancais.com

Nasıl Başladı?

Derslerde anlatımıyla hepimize dersleri kolaylaştırması nedeniyle Lale Hoca bize bu fikrinden bahsettiğinde, çok mantıklı bulmamız ve bir an önce gerçekleştirmek için elimizden geleni yapmamızla başlayan bu oluşum, kısa sürede öğrenciler tarafından benimsendi.

Önce sadece konuların bulunmasını, daha sonra Türkçe-Fransızca alt yazılı kısa film ve videoların bulunmasını düşündük. Son olarak da, artık herkesin mobil kaynakları kullandığını hesaba katarak, mobil uygulama için de çalışmalara başladık. Google Play Linki


Lale Hoca Kimdir?

Lale Hocamız, Selçuk Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun, işini severek yapan bir öğretmendir. Gerek öğretme teknikleri, gerekse aktifliği ile “Türkiye’de yabancı dil öğrenilmez” tabusunu benim için yıkmıştır. Pratik etkinlikleri ile de dili kullanabilmeyi sağlayabilmekte, öğrendiklerimizin havada kalmaması için elinden geleni mutlaka yapmaktadır.

Site İçeriği


Site tam olarak Fransızca öğretebilmek için tasarlandı.

Gramer konu anlatımları, alıştırmalar, kısa film ve videolar içermekte. Aynı zamanda her bölümde bulunan kelime bankaları ile de Fransızca kelime hazinenizi de geliştirmeyi amaçlamaktadır. Siteyi ve mobil uygulamayı kullanarak konu anlatımlarını bitirdikten sonra, alıştırmaları yaparak adım adım ilerleyebilirsiniz.

Bir parçası olmaktan çok mutlu olduğum bu topluluk gün geçtikçe gözümde değerini  artırmaktadır!

Sormak ya da söylemek istediğiniz her şey için bana veya lafeedefrancais.com sitesi iletişim bilgilerinden diğer arkadaşlarımıza da ulaşabilirsiniz.

Lafeedefrancais Sosyal Medya Hesapları:

Youtube

Instagram

~Hem site hem mobil uygulama konusunda emeği geçen, Mehmet, Yusuf, Afra ve herhangi bir şekilde yardımı dokunan bütün arkadaşlarımıza da teşekkürü borç biliriz! 🙂 ~


2 thoughts on “Fransızca Web Sitesi Önerisi “lafeedefrancais.com”

  • Temmuz 11, 2019 tarihinde, saat 8:35 pm
    Permalink

    Merhaba Konya Fransızca topluluğu. Yani merhaba biz. Ben de katıldım. Herkese yeniden merhaba.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir