Konya Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ile Söyleşi

26.04.2019 tarihinde Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü ile yurt dışı seyahat ve iş imkanları hakkında güzel bir konferans gerçekleştirdik.

Erasmus koordinatörü ve Araştırma Görevlisi olan Zeynep Hocamızın sitemiz üzerinden bize ulaşmasıyla düzenlediğimiz seminerin ayrıntılarını aşağıda anlatıyor olacağım.

Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Yıllarca Selçuk Üniversitesi çatısı altında mühendisler yetiştiren bu fakülte, artık Konya Teknik Üniversitesi adı altında eğitim-öğretime devam ediyor. Konya’nın en köklü üniversitelerinden biri olarak kabul edebileceğimiz bu üniversitede onlarca mühendislik dalı ve binlerce öğrenci bulunmakta.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte, adını sıkça duyuran Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü, Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi nde öğrencilerine gerekli eğitimi vermek için çaba gösteren öğretmenler ile dolu. Ben buna bizzat şahit oldum diyebilirim.

Özellikle bizi seminer için bölümlerine davet eden, bizi ağırlayan ve sıcakkanlı tavırlarıyla program sonuna kadar bizimle ilgilenen Zeynep Hoca, sahip olunabilecek güzel öğretmenlerden.

Bazen düşünüyorum, benim üniversitede böyle canla başla çalışan bir hocam olsaydı, neler yapabilirdim daha.

Nerelere gidebilirdim, kimlerle tanışabilirdim..


Neler Konuştuk?

Üniversitedeyken ve mezun olduktan sonra yurt dışına çıkmanın önemi hakkında bilgi sahibi olan öğrenciler, yurt dışına çıkmanın en uygun yollarını ve onlara uygun olan yolları merak ediyorlardı.

Ben de elimden geldiğince, ESC, EVS ve diğer Avrupa Birliği Gençlik Projeleri hakkında bilgi verdim. Kendi katıldığım projeler hakkında ayrıntıları anlattım.

Bir sonraki etkinliğimiz için tarih kararlaştırırken, üzerine konuşabileceğimiz diğer konuları da gözden geçirdik.

Umarım biraz olsun faydalı bir şeyler anlatabilmişimdir ve yurt dışı konusunda bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilere ulaşabilmişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir