Konya ‘dan Aktarmasız Yurt Dışı Uçuşları

Konya ‘da yaşayanlar bilir, havaalanı bizim için başlı başına bir sorundur. Sadece havaalanı değil, uçuşların sayıca az olması, sadece belli yerlere ve belli sayıda olması hepimizi zaman zaman zorluyor ne yazık ki.

Amaaaa bu yazımda size, havaalanlarımız ve yurt dışı uçuşları ile ilgili olumlu haberlerden bahsedeceğim!

Konya Havaalanı

Konya ‘da havaalanına ulaşım, havaalanından şehir merkezine ulaşım gibi ayrıntıları buradan okuyabilirsiniz.

Konum olarak biraz şehir dışında kalan havaalanı ulaşımından dert yanmayacağım bu yazımda da. Konya ‘dan aktarmasız yurt dışı uçuşları olması hepimizin en şaşırdığı şeylerden biri, bu yazımda bundan bahsedelim istiyorum biraz.


Daha önceleri askeri olarak kullanılan havalimanımız, son yıllarda yenilenerek bir büyükşehire yakışır hale getirilmeye çalışıldı. Hala eksikleri olduğunu kabul ediyoruz ama eskisine göre çok çok iyi olduğu için, hiçbirimiz bundan şikayetçi değiliz tabii ki 🙂

Yurt Dışı Uçuşlar

Amsterdam, Londra, Lizbon veya Avrupa’nın diğer şehirlerine seyahat edeceğimde biletleri kontrol ederken hep en çok dert ettiğim konudur aktarmalı uçak yolculukları.

Eğer başkent veya büyük bir şehirde yaşamıyorsanız beni anlayacaksınız. Önce Konya çıkışlı İstanbul, sonra İstanbul çıkışlı Londra, Amsterdam biletleri bakmak hem zahmetli hem de masraflı oluyor haliyle.

Özellikle Konya ‘dan olan İstanbul uçak saatlerinin azlığı, saatlerin saçmalığı da tuzu biberi. Diyelim ki Londra uçağınız sabah 8de. Sizin o uçağa yetişebilmeniz için en geç bir önceki gece 23.55te İstanbul uçağına binmeniz gerekiyor. Çünkü ondan sonra uçak yok. 1 saatte İstanbul’dasınız. Eee? 8 saat kalıyor. Bir yere gitseniz gidemezsiniz, gitmeseniz havaalanında onca saat ne yapacaksınız?

Çoğu zaman 1 gün önce gidip İstanbul’da kalmayı tercih ediyorum ben açıkçası.

Ama her zaman 1 gün fazlam oluyor mu, hayır.

Konya ‘dan binip, 4 saat sonra Avrupa’da olmak ne güzel bir hayal Konya ‘da yaşayanlar için, düşünün 🙂


Aktarmasız Yurt Dışı Uçuşları Konya

Yazın gelmesiyle Konyamıza yurt dışından onlarca gurbetçimiz geliyor. (gurbetçi kelimesini ilk defa cümle içerisinde kullanıyorum)

Özellikle Konya ‘nın belli ilçeleri olan, Kulu, Cihanbeyli, Ömeranlı, Yunak’a akrabalarını görmek için yurt dışından gelen bu kişilerin sayısı hiç de az değil.

Bir zamanlar ben de gurbetçi olduğumu düşünerek tabii ki gelsinler yani, Almanya’da, Hollanda’da sıkılır insan bir yerde.

Bu yoğunluğu uçak firmaları da farketmiş olacak ki, Konya ‘dan Avrupa’ya direk uçuşlarımız yıllardır bulunuyor!

Hangi Ülkelere Var?
 • Norveç
 • İsveç
 • Danimarka
 • Hollanda
 • Finlandiya

Hangi Firma?

Bu uçuşlar, şimdilik sadece SunExpress tarafından yapılıyor. Zaten hali hazırda Konya uçuşlarını iptal eden Atlas Global dışında, Konya’dan sadece Pegasus ve THY uçuşlar düzenlemekte.

Saatleri ve fiyatları hakkında SunExpress’in sitesinden bilgi alabilirsiniz. Keşke çok daha fazla havayolu uçuş düzenlese Konya ‘dan ve çok daha fazla ülkeye aktarmasız gidebilsek ama. Şimdilik elimizde olanlar bunlar, bu ülkelerden birine yolunuz düşecek olursa aktarmasız uçuşları mutlaka kontrol edin derim.

Sormak istediklerinizi bana da sorabilirsiniz bu arada, hatırlatayım yeniden 🙂

One thought on “Konya ‘dan Aktarmasız Yurt Dışı Uçuşları

 • Ağustos 10, 2019 tarihinde, saat 8:14 pm
  Permalink

  Yurt dışında yaşarsam bu uçuşları kullanabileceğim şehirler tercih sebebim olur😁
  Bu güzel bilgilendirmelerinizden çok teşekkür ederim 🤩

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir